Jsme dodavatelem pro Auto roku 2019

25.1.2019

V lednu proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Auta roku v České republice, které je pořádáno Svazem dovozců automobilů. Ze seznamu 23 nominovaných automobilů se vítězem pro rok 2019 stal Ford Focus. V návaznosti na výsledky ankety každoročně vyhlašuje Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) dodavatelské firmy, které dodávají komponenty vítězným modelům. Oceněné firmy mají právo užívat prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2019 v České republice“.

Jsme dodavatelem pro Auto roku 2019

Na letošní titul pro dodavatele dílů tak může být hrdá společnost GUMOTEX, která pro vítězný Ford Focus dodává loketní opěrky.

„Produkci výklopných loketních opěr z SPUR pěny pro Ford Focus jsme v dceřiné společnosti v Jaroměři rozjeli naostro v létě loňského roku. Jedná se o díl mezi zadní sedadla, který se po vyklopení změní v opěrku ruky spojenou s plastovým držákem na nápoje. Jak už je v branži automotive obvyklé, jde o dlouhodobý projekt,“ poznamenal vedoucí odboru prodeje a marketingu společností GUMOTEX Automotive Jan Javůrek.

GUMOTEX dodává předním světovým automobilkám řadu interiérových dílů už více jak padesát let. Výroba pro oblast automotive se z původního břeclavského závodu postupně rozrostla do celkem pěti dceřiných společností vyrábějících sluneční clony, sedáky, různé druhy opěrek, autokoberců, ale také tlumících prvků do karoserií. Produkty Gumotex můžeme najít i v luxusních Lamborghini či Rolls Royce.

GUMOTEX, který v příštím roce oslaví již 70. výročí, se trvale řadí mezi TOP 40 českých exportérů. Více jak 75 % jeho produkce míří do zhruba 40 zemí celého světa.