O společnosti

GUMOTEX patří k renomovaným výrobcům v oboru zpracování plastů, zejména se zaměřením na produkty na bázi polyuretanových a EPP pěn a na bázi gumotextilních materiálů s vysokými užitnými vlastnostmi. Trvale se řadí mezi přední české exportéry, vyváží více než 75 % produkce do více než 40 zemí celého světa, zejména do států EU.

 Produkty nachází své uplatnění v automobilovém průmyslu, zejména v interiéru osobních i nákladních aut, v segmentu vodáckého sportu a aktivního odpočinku – např. čluny a rafty, ale také speciální produkty pro záchranné systémy krizových situací – např. nafukovací stany, protipovodňové zábrany, dekontaminační sprchy apod. Velkou část produkce tvoří multifunkční vzduchové systémy pro široké využití. 

  • Skupina GUMOTEX AUTO je významným dodavatelem komponentů pro automobilový průmysl. Vyrábí a vyvíjí interiérové díly pro osobní a nákladní automobily i autobusy. Důraz se rovným dílem klade na kvalitu, funkčnost, spolehlivost i design. 

  • Produkuje více než 150 druhů gumárenských směsí a širokou škálu povrchově upravených materiálů, určených pro vlastní spotřebu i pro prodej obchodním partnerům na další zpracování.

  • Specialista na vývoj a výrobu nafukovacích člunů (kajaků, kánoí a raftů) a výrobků pro outdoor, které se osvědčily jak pro volný čas, tak i pro profesionální sport a specializované záchranné složky.

  • Vyvíjí a vyrábí výrobky pro záchranné systémy a krizové situace, potřebné pro ochranu i záchranu životů, zdraví a majetku.

  • Sofistikované multifunkční vzduchem plněné systémy.

  • Vývoj a výroba automatizační techniky, jednoúčelových manipulátorů, linek a přípravků, ke kterým je zajištěn komplexní servis. Pro interní i externí partnery nabízí širokou škálu odborných služeb.