Předsedou představenstva je František Řezáč

4.5.2019

Představenstvo významného výrobce produktů z nánosovaných textilií a výrobků pro automobilový průmysl rozšířil František Řezáč, jeden z nejúspěšnějších českých manažerů posledních let. Od 1. května 2019 nahradil na pozici předsedy představenstva GUMOTEX, akciové společnosti, Vladislava Veselého.

Předsedou představenstva je František Řezáč

František Řezáč přichází ze skupiny PEGAS NONWOVENS Group, předního výrobce netkaných textilií pro Evropu, Střední východ a Afriku. Od roku 1996 postupně působil v oblastech podnikového práva, řízení lidských zdrojů, prodeje, nákupu a logistiky. V posledních deseti letech zastával funkci předsedy představenstva a generálního ředitele. „Jsme nesmírně potěšeni, že se nám podařilo pro další rozvoj skupiny GUMOTEX získat tak výraznou osobnost. Věřím, že pod vedením pana Řezáče se nám podaří výrazně akcelerovat rozvoj nejperspektivnějších segmentů výroby naší skupiny. Tyto segmenty podpoříme dalšími investicemi do technologií i do výzkumu a vývoje nových produktů,“ uvedl Vladislav Veselý, který v nejužším vedení firmy i nadále zůstává jako člen představenstva.

Skupinu GUMOTEX s téměř osmnácti sty zaměstnanci tvoří mateřská akciová společnost a šest dceřiných výrobních společností v Břeclavi, Třebíči, Jaroměři, Rožnově pod Radhoštěm a slovenské Myjavě. Společně se řadí mezi TOP 40 českých exportérů s tržbami téměř tři miliardy korun.

GUMOTEX dodává výrobky pro několik segmentů trhu současně. Pro automobilový průmysl jsou to sluneční clony, pěnové výplně sedáků, hlavové opěrky, tlumící díly karoserií a další prvky interiérů vozidel. Významný podíl výrobkového portfolia představují nafukovací čluny pro sport a volný čas, nafukovací jádra do postelových matrací a speciální produkty pro záchranné systémy, jako jsou nafukovací stany a protipovodňové zábrany. Na míru zákazníkům společnost vyrábí také montážní přípravky a jednoúčelové automatizační stroje.