Protipovodňové zábrany

Vodou plněné zábrany jsou určené k ochraně domů, objektů při hrozbě povodní, proti přívalové vodě, zvýšení existujících hrází, zvýšení břehů řek.

Protipovodňové zábrany s ocelovou konstrukcí

Když se rozvodněná řeka dostane ze svého obvyklého koryta, je obvykle zaděláno na velký problém. Pak jsou zde jen dvě možnosti – zabránit vodě dělat další škody, nebo jí vytvořit koryto nové. Protipovodňové zábrany GUMOTEX zvládnou obojí. Jsou ideální ochranou před povodněmi a přívalovou vodou. Díky své stabilitě dokáží zvýšit již existující hráze nebo břehy řek. Jejich stavebnicový systém umožňuje vytvářet takřka neomezeně dlouhou řadu zábran, kterou lze navíc spojovat a stavět také do pravých úhlů tak, aby lépe kopírovala koryto řeky.

Protipovodňové vaky plněné vodou

Plnění pytlů s pískem kvůli stavění provizorních hrází je minulostí! Je zde mnohem efektivnější a méně náročný způsob, jak se ochránit před velkou vodou – vaky plněné vodou. Stačí pouze dvě osoby na jejich vyjmutí z přepravního obalu, roztažení a plnění. Pak už jen zbývá určit, jak dlouhá má zábrana být a kudy přesně povede. Lze je totiž stavět do úhlů tak, aby kopírovaly koryto řeky nebo vytvořily koryto nové.

 

Více z kategorie Protipovodňové zábrany zde