Speciální produkty

Samonosné nádrže

K zadržení a uchování vody na nepřístupných místech slouží samonosné nádrže různých velikostí.Podobně jako ostatní výrobky Gumotex Rescue Systems jsou baleny a přepravovány v taškách a jejich obsluha je velmi jednoduchá. Díky hornímu límci z PE pěny je není nutné nafukovat, stačí pouze plnit vodou, aby si udržely svůj tvar. Tyto nádrže se hodí do špatně přístupného terénu, je možné je plnit z vrtulníku nebo použít jako přečerpávací stanici při dopravě vody do vyšších poloh. Snadno se čistí a v případě defektů je také lehce opravíte. U dekontaminačních sestav slouží jako zásobárna čisté vody. Dle potřeby je možné zvolit objem od 1 000 do 25 000 litrů.

Uzavřené nádrže

Kapalina má jednu nemilou fyzikální vlastnost - musíte jí určit tvar, jinak je velmi těžké ji udržet na jednom místě. Abyste ji dostali a udrželi tam, kde potřebujete, k tomu slouží uzavřené nádrže. Jsou vhodné ke skladování užitkové vody. Vzhledem ke své konstrukci a zvolenému materiálu se také hodí k odvozu znečištěné vody po dekontaminaci, což z ní činí ideální příslušenství dekontaminačních sprch Gumotex. Snadno ji přepravíte na vozidlech s otevřeným úložným prostorem, lepší manipulaci s prázdnou nádrží umožní úchyty po stranách.

Ochranný oblek sunit

K dokonalé ochraně celého těla je vybaven vlepenými pevnými manžetovými kroužky pro upevnění protichemických rukavic k rukávům, vlepenými bílými pryžovými holínkami, blůzou s kapucí na stažení v dolním okraji a kalhotami nad pas s regulací upnutí. Pro pohodlné nošení jsou k dispozici různé velikosti, délky a šířky jednotlivých částí obleku, takže padne jako ulitý. Jeho využití se neomezuje pouze na protichemické zásahy, ale ocení ho také pracovníci v průmyslových firmách nebo rybáři a hasiči, kteří mohou jeho vysoké kalhoty se šlemi používat k brodění.

Vodotěsný transportní vak

Vak nemá zip a snadno se s ním manipuluje i v rukavicích. Všechny jeho součásti jsou omyvatelné běžnými detergenty. Pro pohodlné nošení je vybaven nastavitelnými ramenními popruhy s pěnovými vycpávkami. Je možné ho jednoduše popsat či označit, díky průhledné kapse na jmenovku.

Více z kategorie Speciální produkty zde