Základní úpravy

Používanými textilními materiály bývá převážně bavlna, polyester, polyamid, skelná tkanina nebo jejich kombinace.

K povrchovým úpravám je obvykle používán polyuretanový nátěr nebo nánosy na bázi polyvinylchloridu (PVC) neobsahujícím ftaláty nebo termoplastického polyuretanu (TPU). Technologické možnosti společnosti GUMOTEX umožňují nánosování PVC nebo TPU nánosy od 80 g/m2 a natírání polyuretanových roztoků od 10 g/m2. 

Kaučukové směsi k jejich povrchové úpravě jsou obvykle na bázi přírodního kaučuku (NR), butadien-styrenového kaučuku (SBR), butadienakrylonitrilového kaučuku (NBR), chloroprenového kaučuku (CR), bromizobutylenizoprenového kaučuku (BIIR), etylen-propylen-dienového kaučuku (EPDM) nebo chlorsulfonovaného polyethylenu (CSM). Technologické možnosti společnosti GUMOTEX umožňují aplikovat na podkladové textilie tenké kaučukové nátěry a impregnace již od 2 g/m2 až po těžké několikavrstvé nánosy. Těžší nánosy je možné vyrábět i bez podkladové textilie pouze do fólie. Povrchově upravené materiály mohou být dodávány v surovém i zvulkanizovaném stavu.

Hotový materiál je dále možné řezat a dodávat ve tvaru kotoučů v libovolné šíři od 20 mm do maximální váhy kotouče 25 kg. Šířku upraveného materiálu, vzhled jeho povrchu, délku nábalu a balení lze přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka.